• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • СТОП БУЛІНГ

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).

3. Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

  1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в Привітненському ліцеї у 2021-2022 н.р.

Заходи Терміни виконання Відповідальний
Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу
1 Підготовка наказу «Про запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти» Останній тиждень серпня Директор
2 Підготовка наказу «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в закладі освіти» Перший тиждень вересня Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
3 Наради з різними категоріями працівників з питань профілактики булінгу (цькування): · педагогічний персонал; · допоміжний персонал; · технічний персонал. Вересень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
4 Обговорення та прийняття правил поведінки в групах/класах, оформлення правил у вигляді наочного стенду Вересень Класні керівники, старости класів (8–11 класи)
5 Організація механізмів звернення та встановлення інформаційних скриньок для повідомлень про випадки булінгу (цькування) Вересень Психолог, соціальний педагог Класні керівники
6 Створення (або оновлення) розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті закладу освіти Вересень Відповідальний за роботу сайту школи
7 Підготовка брошури з нормативними документами з профілактики булінга (цькування) в освітньому середовищі для педагогів Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
8 Підготовка методичних рекомендацій для педагогів: · з вивчення учнівського колективу; · з розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
9 Оформлення тематичного стенду Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
10 Підготовка тематичних буклетів за участю старшокласників Листопад Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
11 Перевірка інформаційної доступності правил поведінки та нормативних документів з профілактики булінгу (цькування) Листопад Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
12 Інформаційна акція для старшокласників Грудень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
13 Виступ на загальношкільних батьківських зборах з профілактики булінгу (цькування) в ученівському колективі Лютий Директор, Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
Робота з вчителями та іншими працівниками закладу освіти
15 Проведення навчальних семінарів для вчителів щодо запобігання булінгу (цькування) та заходів реагування. Осінні канікули Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
16 Інструктивні наради з питань профілактики булінгу (цькування) з допоміжним та технічним персоналом. Листопад Директор, Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
17 Тренінг для вчителів щодо запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти Зимові канікули Психолог, іоціальний педагог, залучені фахівці
18 Співбесіда з класними керівниками за результатами діагностики класного колективу За результатами кожної чверті Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування) Психолог, соціальний педагог
19 Консультування класних керівників психологом, соціальним педагогом з проблемних ситуацій. Впродовж навчального року Психолог, соціальний педагог
Робота з учнями
21 Проведення тренінгів для старшокласників з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктів Впродовж року Психолог
22 Імітаційна гра для молодших школярів (1-4-й класи) «Якщо тебе ображають» Жовтень Класні керівники
23 Тиждень толерантності Листопад Учнівське самоврядування, класні керівники
24 День відкритих дверей у шкільного психолога Листопад Психолог
25 Імітаційна гра для учнів середніх і старших класів «Розкажи про насильство» Грудень Учнівське самоврядування, класні керівники
26 Конкурс плакатів проти насильства Березень Учнівська рада, заступник директора з виховної роботи
27 Відкриття шкільної служби медіації Березень Психолог, навчений фахівець
Робота з батьками
28 Тематичні загальношкільні батьківські збори Жовтень Директор
29 Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
30 Відкриття сімейного клубу «Діти без насильства» Листопад Психолог, голова батьківського комітету
31 Тематичні батьківські збори в класах Грудень Класні керівники
32 Проведення консультацій психолога з питань взаємин батьків з дітьми Впродовж року Психолог, класні керівники
33 Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітей 1 раз на місяць Уповноважений з прав дитини закладу освіти
Моніторинг освітнього середовища закладу освіти
34 Самооцінка закладу освіти за показниками безпеки, комфортності, інклюзивності 2 рази на рік Адміністрація школи, колектив закладу
35 Анонімне анкетування учнів 5-11-го класів про випадки булінгу (цькування) у школі Грудень Психолог
36 Анкетування батьків про безпеку в закладі освіти Грудень Класні керівники
37 Діагностика стосунків у закладі освіти. Анкетування учнів та вчителів. Лютий Психолог, соціальний педагог
38 Аналіз інформації за протоколами комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти Щомісяця Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
39 Підготовка звіту про виконання заходів про виконання плану заходів з запобігання та протидії булінгу Травень- червень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу
(цькуванню) в закладі освіти (цькування)
Кiлькiсть переглядiв: 188

Коментарi